• Oznam školskej jedálne

• Vážení rodičia,

Od januára 2022 sa žiaci školy nestravujú s dotáciou na stravovanie celoplošne. Pre väčšinu rodičov je výhodnejšie poberať daňový bonus ako dotáciu.

Exitujú však aj výnimky. Preto, aby sa rodičia mohli lepšie orientovať, nájdu informácie na webovej stránke našej školy v sekcii „O škole“ pod názvom Školská jedáleň – dotácie, kde budeme pre rodičov zverejňovať informácie, ktoré k nám prichádzajú z Úradu práce a zo sociálneho oddelenia MÚ. Rodičia tak budú mať aktuálny prístup k zmenám v dotačných zákonoch a predpisoch a ich uplatňovaní. Zároveň tam budú zverejnené tlačivá, ktoré musia rodičia vyplniť.  V prípade záujmu o dotácie sa rodičia môžu obrátiť na uvedené inštitúcie, aby si dotáciu vybavili.

V prípade, že rodičia budú mať záujem o dotácie, ale nebudú si istí, či na nich majú nárok, môžu sa obrátiť na MÚ Stará Ľubovňa, sociálne oddelenie, ktoré má aktuálne informácie z Úradu práce, s dotáciami pracuje a prideľuje ich na jednotlivé školy a ktoré je kompetentné tieto informácie  rodičovi podávať.

Dotáciu si musí vybaviť rodič sám. Školská jedáleň len stravuje dieťa s už vybavenou dotáciou.

Veríme, že vám uvedené informácie pomôžu.

Jaroslava Nováková – vedúca ŠJ

• Základná škola Za vodou 14
        • +421 52/4369435 kancelária školy +421 911 857 917 riaditeľka školy PaedDr. Ivana Vresilovičová zástupca riaditeľky školy Mgr. Rastislav Vitkovský vz. Mgr. Martin Lajčák školská špeciálna pedagogička Mgr. Daniela Bujňáková
        • Za vodou 14, 06401 Stará Ľubovňa 064 01 Stará Ľubovňa Slovakia